DSCF0794

Przez 28 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała na potrzeby polskiej medycyny 1,2 mld złotych. Podczas tegorocznego finału ta kwota chlubnie się powiększy.

Orkiestra1

Wiosna ubiegłego roku nie przyniosła zwykłej radości i nadziei, lecz rewolucyjne zmiany. Pandemia bardzo szybko odcisnęła swoje piętno na wszystkich dziedzinach życia społecznego. Upowszechnianie kultury i sztuki w znacznej części opiera się na interakcji. W obliczu pandemii stanęliśmy przed trudnym zadaniem zmiany modelu działalności.

Jedną z ofert UTW dla kreatywnych intelektualistów był kurs pisarski prowadzony przez Joannę Szarras. Początki były trudne, bo ćwiczenia dla każdego są nużące, ale wkrótce rozpoczęła się wspaniała zabawa, co ważne, pozbawiona rywalizacji i sprzyjająca nawiązaniu przyjaźni. Uczestniczki kursu otrzymały piękny prezent od Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Wydawnictwo zawierające wybrane opowiadania autorek: Jagody Barczyk, Danuty Knapik-Francka, Janiny Kowalskiej, Danuty Marszałek i Jolanty Żywickiej (†) będzie miłą pamiątką dla autorek i ich bliskich.

Już wkrótce sami będziecie je mogli przeczytać na naszej stronie internetowej.

DSCF0735

UTW

Fakultety OUTW z wyjątkiem j.angielskiego są zawieszone do odwołania.

W MIESIĄCU LISTOPADZIE WSZYSTKIE WYKŁADY OUTW ZOSTAJĄ ODWOŁANE

 

IMGP201516 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Olkuski Street.

IMGP19448 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy MOK.