13 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2018/2019 Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Imprezą towarzyszącą było otwarcie końcoworocznej wystawy Grupy Malarstwa OUTW.

IMG 3994IMG 3998

Wystawę otworzyła Dyrektor MOK Małgorzata Żurek w obecności wiceburmistrz Jolanty Motyczyńskiej.

IMG 4000IMG 4013

Klaudia Zub-Piechowicz od trzynastu lat z sukcesem prowadząca Grupę Malarstwa, sama nie może uwierzyć, że podczas roku akademickiego trwającego około sześciu miesięcy tyle zdołali zdziałać.

Poziom wystawy jest naprawdę wysoki. Podobnie jak wszystkich, na których utalentowana grupa prezentuje swoje dzieła. W tym roku akademickim odbyło się ich sporo. Była wystawa poplenerowa na zakończenie projektu „Olkuscy Seniorzy na rzecz Niepodległości”, na Dzień Kobiet „Kobieta – zagadka?”, wystawa w Dziale Kultury Dawnej w sławkowskim MOK, prezentacja dorobku podczas Chrzanowskiej Wiosny Artystycznej i podczas Senioraliów.

W czym tkwi tajemnica? Świetny nauczyciel Klaudia Zub-Piechowicz i utalentowani uczniowie: Teresa Piaskowska, Kamilla Spyra, Marianna Lewowska, Grażyna Karcz, Misia Bik, Zofia Własnowolska, Danuta Molenda, Krystyna Wójcikiewicz, Aleksandra Stachowiak, Dariusz Skrzynecki i Stanisław Marek. Wszyscy otrzymali cudownie pachnące białe lilie.

IMGP7258IMGP7286

Na sali widowiskowej Zdzisława Gardeła, koordynator OUTW, powitała zebranych, w tym zaproszonych gości.

IMGP7261IMGP7263

Dyrektor MOK Małgorzata Żurek oraz wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska - w imieniu burmistrza Romana Piaśnika i własnym - pogratulowały studentom energii, inwencji i sukcesów, życząc udanych zasłużonych wakacji.

IMGP7276IMGP7278

IMGP7280IMGP7281

Zdzisława Gardeła opowiedziała o działalności OUTW; warsztatów i kursów na UTW jest bardzo wiele, każdy może znaleźć coś dla siebie i rozwijać swoje pasje. Przez cały rok coś się dzieje - interesujące wykłady, imprezy okolicznościowe i atrakcyjne wycieczki.

IMGP7273IMGP7275

IMGP7290IMGP7292

Krótka prezentacja artystyczna została nagrodzona rzęsistymi brawami. Trzy utwory zaśpiewał chór Renesans pod dyrekcją Mirosławy Nadymus, a zespół ATRAM z wdziękiem i lekkością zatańczył dwa tańce. Następnie wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną, która przywołała wspomnienia minionego roku. Słychać było śmiech i pomruki aprobaty…

IMGP7293IMGP7297

Wiceburmistrz Jolanta Motyczyńska oraz Dyrektor MOK Małgorzata Żurek wręczyły dyplomy i kwiaty osobom, które szczególnie wyróżniły się pracą dla uniwersytetu.

IMGP7303zakon

Uhonorowani zostali: Jolanta Zięba – Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, Michał Masłowski z IPN w Krakowie, Anna Dela I wiceprezes Stowarzyszenia Res Sacra Miser, Olga Śladowska – członek Zarządu Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, Bożena Niewiara prowadząca w ramach wolontariatu warsztaty rękodzieła artystycznego, Anna Sułek, często prowadząca warsztaty z dziećmi, Małgorzata Pieczyrak, prowadząca jako wolontariuszka warsztaty kroju i szycia, Jadwiga Karoń za prezentację multimedialną, Maria Masłowska, prowadząca w ramach wolontariatu lektorat języka niemieckiego, Dariusz Skrzynecki za i pomoc w organizacji Dnia Kobiet i prezentacji, Rada Studentów, czyli: Małgorzata Winiarczyk, Roman Kocjan oraz Halina Migas i grupowi: Stanisław Serafin, Waldemar Bednarek, Roma Kałuża, Zenona Bigaj i Jadwiga Karoń.

IMGP7315IMGP7317

Olga Śladowska wręczyła kwiaty i złożyła podziękowania Zdzisławie Gardele od Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”.

IMGP7319IMGP7320

W foyer na wszystkich nastawionych wakacyjnie studentów i ich gości czekał słodki poczęstunek z lampką wina.

IMGP7323IMGP7326