14 czerwca w MOK-Centrum Kultury odbyło się spotkanie ze sponsorami Dni Olkusza 2019.

DSC 0325DSC 0334

Święto Srebra Dni Olkusza zapewnia dwudniową rozrywkę mieszkańcom miasta dzięki pomocy finansowej licznych sponsorów. Sama organizacja i obsługa, którą zajmuje się Miejski Ośrodek Kultury, to ciężka praca, ale bez wsparcia wielu firm święto nie miałoby takiego rozmachu i tylu atrakcji. Podkreślili to zarówno Dyrektor MOK Małgorzata Żurek, jak i Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, który był gospodarzem spotkania.

DSC 0317DSC 0318

Licznie przybyli przedstawiciele sponsorów oraz szkół, stowarzyszeń i organizacji, które wniosły swój wkład w przygotowanie części artystycznej tegorocznego Święta Srebra.

DSC 0319

Piękny występ wokalistek MOK z Pracowni Wokalnej kierowanej przez Wiesława Barana wprawił wszystkich w dobry nastrój. Śpiewały Anita Szopa i Sabina Podsiadło.

DSC 0339

Po koncercie burmistrz Roman Piaśnik wręczał dyplomy, które były wyrazem wdzięczności za pomoc, dobrą współpracę, często wieloletnią, i życzliwe podejście do spraw miasta.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że święto naszego miasta było takie piękne.

Sponsor główny: PLAST-MET Automotive Systems sp z o.o.
sponsorzy posiłkowi: ZGH Bolesław S.A. w Bukownie, BOLTECH sp. z o.o. w Bukownie, Zygmunt Solecki PPUH Eksport-Import MALBOX w Osieku, VelvetCARE sp. z o.o. w Kluczach, FHU MAXtrans Gospodarka Odpadami w Olkuszu, INTERMAG sp. z o.o. w Olkuszu, INTERKONEKT S.C. - Paweł Barczyk, Tomasz Furman - w Wolbromiu, PSS Społem w Olkuszu, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu, Hotel i Restauracja Victoria w Olkuszu, Drukarnia GrafPress w Olkuszu.

Pozostali sponsorzy:

IMI International sp. z o.o. w Olewinie, "Kosmo-Trans" Wojciech Piaśnik w Kosmolowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Olkuszu, Karolinex – Recykling – Karolina Kocyba – w Olkuszu, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Bank Polska Kasa Opieki S.A. Oddział Olkusz, CREATON Polska sp. z o.o. w Olkuszu, PAKOREX, sp. z o.o., sp.k. w Osieku, Gamex PPUH – Grzegorz Żurek – w Osieku, MTD Mariusz Dziura sp.j. w Olewinie, Proferem sp. z o.o. w Olkuszu, Technika Grzewcza Mateusz Kulpa, Mateusz Koćma s.c. w Olkuszu, OTCF S.A. w Wieliczce, PHU EKO Tomasz Borecki, Adam Pasek sp.j. w Olkuszu, Zajazd „Pan Tadeusz” Karolina Brzozowska w Kogutku, Stacja Paliw Julian Kowalczyk w Olkuszu, Zakład Usług Przemysłowych „Certus” sp. z o.o. w Olkuszu, FUH UNIWERSAL Zbigniew Cioch w Zimnodole.

Patroni medialni: „Przegląd Olkuski”, „Kurier Olkuski”.

DSC 0372

DSC 0399

Po pamiątkowych zdjęciach goście obejrzeli sztukę opartą na motywach powieści Francois Rabelais „Gargantua i Pantagruel” - "Klechda w 9 stacyjach o bracie Janie Łamignacie, co w obronie opactwa i wina swą pałą wywinąwszy 13722 chłopa zdmuchnął, nie licząc kobiet i dzieci, ręce przy tym i wywijając". Sztukę, uhonorowaną Grand Prix tegorocznych Teatralii, przedstawiła grupa teatralna MOK Glutaminian Sodu.

DSC 0402DSC 0408

DSC 0410DSC 0411

Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez firmę Catering Artur Sokół.