19 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się zakończenie roku artystycznego. Towarzyszyły temu dwa ważne, wzruszające wydarzenia, które uhonorował swoją obecnością Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

IMGP7463IMGP7465

IMGP7468IMGP7474

Podczas uroczystości odbyło się oficjalne pożegnanie byłej dyrektor MOK Beaty Soboń, która zrezygnowała z pełnienia funkcji z powodów osobistych. Od początku swojej pracy zawodowej związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, działała na rzecz jego rozwoju, kochała swoją pracę, ale koleje losu są nieprzewidywalne. Beata Soboń ze wzruszeniem wygłosiła słowa wdzięczności i pożegnała się ze współpracownikami, przyjęła podziękowania i kwiaty z rąk Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, od kolegów i obecnej dyrektor MOK Małgorzaty Żurek – jedna niezwykła kobieta zastąpiła drugą.

IMGP7475IMGP7477

IMGP7478IMGP7480

Pożegnaliśmy też Stanisławę Szarek, postać wręcz legendarną, która od wielu, wielu lat prowadziła Pracownię Teatralną MOK. Wychowała kilka pokoleń młodych artystów, w tym wielu, którzy zdobywają krajową i światową sławę. Znakomite kwalifikacje i ogromne zaangażowanie w ukochaną pracę powodowały, że każdy reżyserowany przez nią spektakl odnosił sukces. Pani Stasia przyznała, że nie będzie łatwo zostawić kochane dzieciaczki i przywyknąć do pełnoetatowego odpoczynku… -Ale zawsze będę z wami za kulisami – dodała.

IMGP7458IMGP7459

IMGP7494IMGP7495

Oprócz smutku pożegnań było też wiele radości. Uczestnicy pracowni artystycznych zaprezentowali próbki swojego talentu i całorocznej pracy.

IMGP7443IMGP7444

IMGP7446IMGP7516

Dziecięcy zespół z Pracowni Muzycznej zagrał pod przewodnictwem Kierownika Artystycznego Michała Mączki utwór na bum-bum rurkach, gitarze i skrzypcach.

IMGP7488IMGP7493

Wyszkoleni przez Beatę Nowak, pięknie ubrani tancerze z Pracowni Tańca dali pokaz tańców ludowych. „Chochliki” z Pracowni Teatralnej MOK pod kierownictwem Stanisławy Szarek przedstawiły sztukę „Królowa Śniegu”. Sztuka zdobyła I nagrodę na tegorocznych Teatraliach w kategorii Domów Kultury.

IMGP7517IMGP7518

W holu czekały wystawy prac uczestników Pracowni Plastycznej i Ceramicznej.

IMGP7461IMGP7499

IMGP7511

IMGP7514

Zanim jednak wszyscy udali się podziwiać wystawy, Kierownik Działu Organizacji Imprez Marcin Wiercioch zapowiedział podziękowania dla wszystkich instruktorów. Wyrazy uznania i słodko pachnące lilie odebrali od Dyrektor MOK Małgorzaty Żurek: Stanisława Szarek, Wiesław Baran, Beata Nowak, Klaudia Zub-Piechowicz, Sylwia Grossmann, Katarzyna Leszczyńska-Kaszuba, Adam Sowula, Maciej Nabiałek, Agnieszka Wołoszyn, Kamil Wołoszyn i Michał Mączka.

IMGP7449IMGP7518

IMGP7519IMGP7520

W zatłoczonym holu dzieci z dumą pokazywały rodzinom swoje prace wyeksponowane na wystawach, odbierały z rąk instruktorów dyplomy i pozowały do pamiątkowych zdjęć. W tle przygrywała na bębnach grupa uataHA! Drums, z zewnątrz pomrukiwała odchodząca letnia burza i zrobiło się naprawdę wakacyjnie.