24 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miało miejsce otwarcie wystawy prac z VII Pleneru Plastycznego „Zamek Rabsztyn, przyroda i historia 2019” oraz Pleneru Fotograficznego „Ona i zamek”.

IMGP9456IMGP9458

Gości, w imieniu Dyrektor MOK Małgorzaty Żurek, powitała Klaudia Zub-Piechowicz.

IMGP9453IMGP9459

W tym roku w czerwcowym plenerze wzięło udział ponad sześćdziesięciu uczestników.

IMGP9460IMGP9461

Byli to najmłodsi podopieczni sekcji plastycznych oraz dorośli artyści, w tym studenci sekcji malarskiej z OUTW przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Swoje prace zaprezentowali także uczestnicy Ogniska Artystycznego „Żaczek” w Olkuszu, ośrodków kultury w Bukownie, Kluczach, Trzebini, Będzinie i Zawierciu.

Plenerowi towarzyszyły warsztaty fotograficzne „Ona i zamek”, które prowadziła Agnieszka Ryszka.

IMGP9466IMGP9454

Obrazy, rysunki i fotografie powstałe podczas pleneru można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu do połowy listopada.

Wszyscy, którzy wzięli udział w wernisażu, otrzymali upominki w postaci pięknych kalendarzy ściennych na 2020 rok ilustrowanych pracami uczestników pleneru.

IMGP9462IMGP9465

Jak powiedział Jacek Sypień, Prezes Stowarzyszenia Zamek Rabsztyn, są plany, aby od przyszłego roku wystawa prac pokazujących zamek Rabsztyn i otaczającą go przyrodę była prezentowana także ośrodkach kultury w innych miastach.

IMGP9468

Plener został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Nadleśnictwa Olkusz, a także prywatnych sponsorów, m.in. restauracji Podzamcze w Rabsztynie, sklepu Leviatan i drukarni Grafpress.