28 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zespół Te Deum dał przy pełnej sali dwa koncerty kolęd – o 16.00 i 18.30.

IMGP0397IMGP0405

Ten młody, zaledwie trzyletni zespół działający przy parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu, zdobywa coraz większą popularność i sympatię. Jest młody niejako podwójnie – nie tylko stażem, ale i wiekiem tworzących go niezwykle utalentowanych muzyków i wokalistów.

IMGP0406IMGP0408

Te Deum tworzy wspólnotę, która poprzez muzykę, piosenkę religijną i patriotyczną chce pomagać młodemu pokoleniu w budowaniu życia opartego na wartościach chrześcijańskich. Nie przeszkadza to starszym pokoleniom zachwycać się zaangażowaniem, uzdolnieniami i kreatywnością muzyków. W ich aranżacji stare pieśni, piosenki i kolędy nabierają życia, tchną energią i radością. Własne aranżacje bywają ryzykowne, ale im udało się osiągnąć złoty środek.

IMGP0402IMGP0410

Zespół, pod kierownictwem muzycznym Mateusza Filo, rok temu z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nagrał płytę "NIEPODLEGŁEJ". W przygotowaniu jest kolejna płyta, która ma zawierać pieśni i piosenki religijne i pielgrzymkowe w ciekawych aranżacjach.

IMGP0415IMGP0417

Dzisiejszy koncert kolęd dostarczył wszystkim dużo radości miejmy nadzieję, że te koncerty w okresie świątecznym staną się tradycją.

IMGP0418IMGP0420