Chociaż 8 lipca 2017 r., pogoda w ciągu dnia była kapryśna, to wieczorem nic nie stanęło na przeszkodzie, by seans wakacyjnego kina odbył się w sercu olkuskiej starówki, czyli zgodnie z założeniem – plenerowo. Poprzednio deszcz wymusił przeniesienie pokazu do MDK. Mimo to nie brakowało chętnych, by razem obejrzeć thriller science-fiction „Klucz do wieczności”. Tym razem było ich znacznie więcej, a zainteresowanie to wzbudziła możliwość obejrzenia na olkuskim Rynku komedii „Słaba płeć?”.

Kino plenerowe na Rynku

Powitał ich i podziękował za liczne przybycie Piotr Skrzynecki – filmoznawca z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Zaprosił też na następny seans, który odbędzie się 29 lipca o godz. 21.00 w tym samy miejscu, a w razie niepogody kwadrans później w kinie „Zbyszek” w Miejskim Domu Kultury przy ul. F. Nullo 29. Wyświetlimy wtedy horror „Sinister II”. Wstęp na wszystkie plenerowe pokazy jest wolny. Za Piotrem Skrzyneckim już dziś serdecznie zachęcamy do wspólnego oglądania tego i następnych filmów.

Kino plenerowe na Rynku

Wracając do wcześniejszego pokazu, nieznającym komedii romantycznej „Słaba płeć?” wyjaśnić należy, iż wyreżyserował ją Krzysztof Lang, a w rolach głównych obsadził gwiazdy srebrnego ekranu: Olgę Bołądź, Piotra Adamczyka i Katarzynę Figurę. Scenariusz powstał na kanwie powieści Katarzyny Grygi pt. „Suka”. A o czym opowiada ten film? Miłośnicy gatunku powinni przekonać się o tym sami, tym bardziej, że obraz ten wywołał bardzo różne reakcje widzów.

Kino plenerowe na Rynku