IMG 676718 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się I Olkuski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznych „Olkuszanie dla Niepodległej” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Jest on częścią działań projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Konkurs odbywał się pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

DSC 003815 października o 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbył się Koncert Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

W tym roku organizatorem uroczystości był Miejski Ośrodek Kultury. 

logo pllogo mok

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu otrzymał dofinansowanie zadania Olkuszanie dla Niepodległej - konkurs pieśni i piosenki patriotycznej w ramach programu Niepodległa 2017.

Na realizację zadania przeznaczono 13.775 złotych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nasz wniosek znalazł się wśród 109 rozpatrzonych pozytywnie z 672 złożonych. 

 

20170831 1954274 lipca minęło 20 lat od podpisania umowy partnerskiej między Olkuszem i niemieckim Schwalbach am Taunus. Było to dwadzieścia lat przyjaznej i serdecznej współpracy urzędów, szkół, stowarzyszeń, instytucji kultury, artystów i mieszkańców obu miast. Raz w roku, podczas wymian mieszkańców, jest okazja do poznania kultury, historii, obyczajów i języka partnerskiego regionu i miasta.

plakat A3 bajka 2017 krolewnaspTeatr Małego Widza Kluczogród oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu serdecznie zapraszają na spektakl Śpiąca Królewna.

Przedstawienie odbędzie się 22 października o godzinie 16.30 w sali widowiskowej MOK.

23 października zapraszamy szkoły i przedszkola o godz. 9.00 i 11.00.

Rezerwacje: tel. 32 643 11 20 i 32 643 15 39

Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl Old Spice Girls został odwołany. Posiadaczy biletów prosimy o pilny kontakt. 

IMG 7501W czwartek, 5 października, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury zebrali się wielbiciele fotografii. Tego wieczoru odbył się wernisaż wystawy Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii „Widzieć inaczej”. 

IMG 7476Po raz jedenasty swoje podwoje otworzył w nowym roku akademickim Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w ramach Miejskiego Ośrodka Kultury.

Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, wielki przyjaciel uniwersytetu, po krótkim, inspirującym przemówieniu uroczyście otworzył rok akademicki 2017/2018.

baner przeglad koncert papieski 2017 brakUprzejmie informujemy, że wszystkie wejściówki na Koncert Papieski, który odbędzie się 15 października w MDK Olkusz, zostały rozdane.

Baner Czesia GałużnegoSerdecznie zapraszamy na „Spojrzenia” - wystawę malarstwa i rzeźby Czesława Gałużnego, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego artysty z Sosnowca, współzałożyciela Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Wernisaż wystawy 27 października o 18.00 w MOK – Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32.  

kopiec kosciuszki 1917Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Gminna Rada Seniorów oraz Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu serdecznie zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody 100. rocznicy usypania Kopca Kościuszki w Olkuszu i 200. rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, które odbędą się 07.10.2017 r. (sobota) w Olkuszu.

Uroczystości rozpoczną się o 9.45 od zbiórki delegacji i pocztów sztandarowych na Rynku. O 10.00 rozpocznie się Msza święta w olkuskiej Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Po Mszy, około 11.00, uczestnicy obchodów udadzą się pod Kopiec Kościuszki, gdzie o godzinie 11.30 rozpoczną się patriotyczne uroczystości.

Po głównej części uroczystości zapraszamy do MOK  Centrum Kultury, przy  ul. Szpitalnej 32, gdzie około 12.30 rozpocznie się spotkanie historyczne. Przewidziano prelekcje i prezentacje. O historii olkuskiego Kopca Kościuszki opowie Ryszard Ryza, Przewodniczący Gminnej Rady Seniorów w Olkuszu, a wspomnienie o Stanisławie Bacu, inicjatorze usypania olkuskiego Kopca Kościuszki w 1917 roku i ówczesnym dyrektorze olkuskiej Szkoły Rzemieślniczej, wygłosi dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka. Na zakończenie prelekcję „Historia krakowskiego Kopca Kościuszki” wygłosi Kamil Stasiak (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa).

Organizatorami uroczystości są: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Gminna Rada Seniorów w Olkuszu oraz Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu, współorganizatorem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, a partnerami Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, oddział w Olkuszu oraz Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. 

poparzeni kawa trzyJuż dziś zaplanuj grudniowy wieczór 09.12.2017. Tego dnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej MDK wystąpi zespół pop rockowy oraz ska - Poparzeni Kawą Trzy – złożony w większości z dziennikarzy Radia Zet oraz RMF FM. Zachwyt gwarantowany!

Bilety w przedsprzedaży (do 15.10.2017) – 50 zł, od 16.10.2017 - 65 zł, dostępne w kasie MOK oraz na stronie kino.olkusz.pl 

logo PZW 2017 1Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu włączając się w ogólnopolską akcję POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - weekend za pół ceny, oferuje w dniach 6 - 7 października 2017 zwiedzanie Muzeów MOK za symboliczną złotówkę.

Zapraszamy do Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego i do obejrzenia Kolekcji Minerałów i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej (Uwaga!  W sobotę 07.10.2017 Kolekcja minerałów dostępna od 14.00-16.00). Warto poznać życie codzienne i kulturę Czarnego Lądu, ponadczasowe obiekty sztuki użytkowej jednego z dwudziestu najważniejszych dizajnerów XX wieku oraz podziwiać skamieniałości i podziemne skarby Jury.

MOK – Centrum Kultury na ul. Szpitalnej 32 czeka od 9.00 do 16.00

https://polskazobaczwiecej.pl/

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu informuje, że w związku z rozpoczętymi pracami budowlanymi ZAMEK RABSZTYN w październiku będzie NIECZYNNY.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy w październikowe weekendy w godz. 10.00 - 17.00 do zwiedzenia Chaty Kocjana za symboliczną złotówkę.

DSC 0024W poniedziałkowy wieczór w olkuskim kinie Zbyszek wraz z Teatrem MY zagościła komedia pomyłek. Sala była pełna po brzegi, a śmiech rozlegał się co chwilę. To bez wątpienia spełnienie kryteriów dobrej rozrywki. 

ZAPROSZENIE outw inauguracjaMiejski Ośrodek Kultury zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2017/2018 Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Odbędzie się ona 5 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK. 

oLD SPICE GIRL banerBabski Kabaret już 13 października o godzinie 19.00 w MDK. Znakomita obsada: Barbara Wrzesińska, Emilia Krakowska i Lidia Stanisławska, to gwarancja doskonałej zabawy! Śmiech do łez, koniecznie zarezerwuj sobie wolny wieczór. 

kalaga baner25 października o 19.00 w naszym MDK wystąpi Mariusz Kalaga, uczestnik wielu festiwali i spektakli muzycznych w kraju i za granicą. Zapraszamy na koncert pełen przebojów!

upiorki w operze banerWięcej niż jeden upiór... po prostu Upiorki w operze. Zapraszamy na spektakl muzyczny kabaretu Opera na Wynos. Straszyć będą w MDK 21.10.2017 o godz. 17.30. Dużo wspaniałej muzyki i mnóstwo świetnego czarnego humoru.

Bilety do nabycia w kasie MOK lub na stronie kino.olkusz.pl w cenie 35 zł.  Zapytaj o bilety grupowe! Dla studentów OUTW oferta specjalna.

okmf widziec inaczej wystawa baner wwwMiejski Ośrodek Kultury i Olkuski Klub Miłośników Fotografii zapraszają na wystawę fotografii "Widzieć inaczej", którą można będzie podziwiać w MDK od 5 do 27 października.

Wernisaż wystawy 5.10.2017 około 18.30 (po wykładzie OUTW). 

Uprzejmie informujemy, że ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, zaplanowany na dziś seans plenerowy „IDOL” ODBĘDZIE SIĘ W KINIE ZBYSZEK, ul. Fr. Nullo 29, o godzinie 21:15.

ZAPRASZAMY!

idol1Ponieważ aura miała własne zdanie na temat kina plenerowego, sobotni seans odbył się pod dachem, o 21.15. Na zewnątrz dramat w postaci listopada w fatalnym nastroju, w kinie Al Pacino w komediodramacie "Idol". Obaj postanowili dokonać zmiany - Danny Collins swojego podejścia do życia, deszczowy listopad w słoneczny wrzesień. Morał: nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa.  

UPRZEJMIE INFORMUJEMY ZE W DNIU 27.09.2017 MUZEA I WYSTAWY W CENTRUM KULTURY BĘDĄ NIECZYNNE. ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

1Ostatnie warsztaty przygotowujące do Olkuskiego Festiwalu Filmów amatorskich już za nami. Tym razem poznawaliśmy tajniki kręcenia filmów.