W czwartek, 5 października, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury zebrali się wielbiciele fotografii. Tego wieczoru odbył się wernisaż wystawy Olkuskiego Klubu Miłośników Fotografii „Widzieć inaczej”.

IMG 7498

Licznych gości powitali: Beata Soboń, Dyrektor MOK i Michał Mączka, Kierownik Działu Artystycznego. Z rąk Beaty Soboń każdy z autorów fotografii otrzymał piękną pąsową różę godną uwiecznienia na zdjęciu.

IMG 7510

W imieniu członków klubu wystawę otworzył Grzegorz Kłeczek. Olkuski Klub Miłośników Fotografii, jak zapewniał, jest otwarty dla wszystkich miłośników robienia zdjęć, nie tylko dla tych, którzy uważają się za profesjonalistów. Spotkania to okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji, przyjacielskich rozmów.

PA055040 z RWAW 0 1500

Prezentowana właśnie wystawa składa się z fotografii miesiąca, które są wybierane na kolejnych spotkaniach. Ich autorzy: Łukasz Ćmiel, Piotr Drozdowski, Łukasz Dwornik, Maciej Jerzy Klich, Grzegorz Kłeczek, Gabriela Knechciak, Piotr Łaś, Dawid Makowski, Marcin Mrówka, Anna Niewiadomska, Marek Petlic, Albert Woźniak, Tadeusz Zabawski i Katarzyna Zawada-Pęgiel dzielą się z nami swoim odbiorem i odczuwaniem świata.

IMG 7502

Fotografie o zróżnicowanej tematyce, każda niezwykła, każda odzwierciedlająca subiektywne widzenie rzeczywistości autora, nasycona jego emocjami. I tu rozpoczyna się dialog między artystą i widzem, który odbiera przekaz przez pryzmat swoich emocji, swoich doświadczeń, swojego spojrzenia na rzeczywistość.

IMG 7495

IMG 7517

Dla jednego mak w smudze słońca będzie kwiatkiem na łące, dla drugiego rozkwitającym, pełnym nadziei uczuciem, dla trzeciego...  No właśnie. Sprawdźcie. Wystawa czeka.

IMG 7499