Taki tytuł nosi trzeci spektakl dla dzieci wystawiony na scenie Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu przez aktorów krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w ramach „Wakacji 2016 z MOK”. Bajka, którą 3 sierpnia obejrzała ponad 200-osobowa publiczność, opowiada o tym jak ważne w życiu są życzliwość oraz grzeczność wobec innych i jak wiele mogą uczynić dobra. Oprócz wartościowego przesłania przedstawienie to obfitowało w wesołe scenki, a także dawało okazje do wspólnej zabawy dzieci z aktorami. Następny bajkowy spektakl w MDK wystawiony zostanie 17 sierpnia o godz. 17.00.

Spektakl >>Moc dobrego wychowania<<

Dziewczynka będąca główną bohaterką sztuki pt. „Moc dobrego wychowania”, trafia do krainy baśni. Tam spotyka Misia, z którym zaprzyjaźnia się. Idylla nie trwa jednak długo. Złośliwa Czarownica za pomocą eliksiru najpierw czyni złym Króla tej krainy, a potem do wypicia magicznego napoju podstępnie nakłania nieświadomą skutków dziewczynkę. Król nakazuje Misiowi opuścić jego własny dom. Jakby tego było mało dziewczynka zaczyna traktować swego leśnego przyjaciela wyjątkowo niegrzecznie.

Spektakl >>Moc dobrego wychowania<<

Gdy wszystko wydaje się układać niepomyślnie, wówczas z pomocą przychodzą mali widzowie. Zaproszeni przez aktorów do współpracy najpierw chowają przed Czarownicą eliksiry, a potem odnajdują wśród nich napój dobra i podają go dziewczynce. Ta z kolei, uwolniona już od zła, sprytnie podaje eliksir dobra Czarownicy. Dzięki temu wszystko kończy się szczęśliwie.

Spektakl >>Moc dobrego wychowania<<

Życzliwość i wrażliwość na potrzeby innych, a także danie szansy komuś, kto pobłądził, to główne przesłania tej bajki. Oprócz nich „Moc dobrego wychowania” zawiera też wiele scen wywołujących śmiech nie tylko u małych widzów, ale też przybyłych z nimi opiekunów. Po raz kolejny okazja ku takiej zabawie nadarzy się w środę 17 sierpnia. Wtedy to na scenie MDK przedstawiona zostanie bajka pt. „Ostatnia książka świata”. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Bilet 5 zł.

Spektakl >>Moc dobrego wychowania<<

Zachęcamy też do skorzystania z innych atrakcji „Wakacji 2016 z MOK”. Ich pełny program dostępny jest na stronie www.mok.olkusz.pl. Nie siedź w domu, baw się z nami, zapraszamy!

Spektakl >>Moc dobrego wychowania<<