Polska zobacz więcejMiejski Ośrodek Kultury w Olkuszu włączył się w akcję Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „Polska zobacz więcej - Weekend za pół ceny”. Dzięki temu dniach 23-24 września 2016 r. wstęp do każdej z trzech placówek zlokalizowanych w  Centrum Kultury MOK przy ul. Szpitalnej 32 kosztować będzie 1 zł. Trzy muzea zwiedzisz za 3 zł! Tu, bez pokonywania tysięcy kilometrów, poznasz kulturę ludów Czarnego Lądu. Tu zobaczysz dzieła sztuki użytkowej jednego z 20. najważniejszych dizajnerów XX wieku. Tu ulegniesz urokowi fantastycznych podziemnych skarbów Jury. Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Afrykanistycznego, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Kolekcji Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Więcej o muzeach: www.mok.olkusz.pl. Więcej o akcji MSiT: www.msport.gov.pl.