22 i 23 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu czarował Teatr Małego Widza Kluczogród. W tym roku bajką Śpiąca Królewna. Bajka dla dzieci? Nie! Dla widzów w każdym wieku! Od najmłodszych do najstarszych... Zachwyt od pierwszego spojrzenia.

DSC 0011

DSC 0015

Spektakl był fantastyczny. Feeria barw, przepiękne stroje, wspaniała gra aktorów, każda rola perfekcyjna. Po prostu scena pełna gwiazd. Pierwsze skojarzenie – niezapomniana rewia z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Od oklasków bolały ręce.

DSC 0034

DSC 0037

Kto tak gra? Rodzice. Z miłości do dzieci.

DSC 0017

DSC 0050

Tak właśnie się zaczęło – rodzice dzieci z przedszkola w Kluczach postanowili zorganizować przedstawienie dla swoich pociech. Kameralnie. Lokalnie. I nagle okazało się, że wciągnęła ich magia teatru, z którym część z nich miała już kontakt, uczestnicząc w pracowni teatralnej olkuskiego MOK pod kierownictwem znanej Stanisławy Szarek. Jedna z mam, Anna Dudek, obecnie reżyser przedstawienia i królewna Aurora, jest córką pani Stanisławy i praktycznie wychowała się na scenie.

DSC 0056

 

I tak przypadek połączył grupę ludzi z pasją, twórczych, zaangażowanych... Na próbach stawiają się co tydzień, choć oprócz tego pracują zawodowo i w domu. Niektórzy dojeżdżają z innych miast. Połączyła ich nie tylko pasja, ale i przyjaźń.

DSC 0057

Na scenę w olkuskim MOK po raz pierwszy też zaprowadził ich przypadek. A właściwie skierowała siła połączonych klęsk żywiołowych – pamiętnego tornada w Kluczach i zalania przedszkola.

DSC 0053

Podobno przypadków nie ma... Tak czy inaczej Melpomena siedzi na Olimpie i bije brawo, my też na każdym spektaklu bijemy brawo i czekamy na zapowiedź następnego. 

DSC 0069