sobota 20 Gru 2014

Pierwszy wykład zagranicznego naukowca

Wykład prof. Andrzeja Syguły w OUTWW aktualnym roku akademickim, nie inaczej niż w latach poprzednich, studenci Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają okazję słuchać znanych i niezwykłych wykładowców. Jednak dopiero w tym semestrze po raz pierwszy działająca w Miejskim Ośrodku Kultury uczelnia gościła naukowca zagranicznego, aż zza oceanu. Określenie „zagraniczny” nie jest tu do końca precyzyjne, gdyż prof. Andrzej Syguła pracujący na Wydziale Chemii Uniwersytetu Missisipi pochodzi z Polski, a dokładniej z... Olkusza.

Zapraszamy na pierwszy w Olkuszu Turniej Tańca OUTW!

Bal OUTWStudenci działającej w Miejskim Ośrodku Kultury uczelni zaskakiwali już nie raz swą aktywnością i dawali dowody uzdolnień w różnych dziedzinach, czego przykładem są obecne wystawy malarstwa i fotografii w MDK. Podczas różnorodnych zajęć fakultatywnych seniorzy doskonalą także swe taneczne talenty. Okazją do ich zaprezentowania będzie Turniej Tańca Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na który zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w niedzielę 14 grudnia o godz. 15.00. Projekt Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Ziemia Święta

Wykład pt. Ziemia ŚwiętaOstatni listopadowy wykład w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przeniósł słuchaczy w miejsca, które bez wątpienia warto odwiedzić, ale też przed wyprawą należy dobrze poznać, by zwiedzanie nie było wyłącznie bezmyślnym spacerem. W wiedzę niezbędną do świadomego odkrywania Ziemi Świętej oraz praktyczne wskazówki przydatne tam turystom wyposażył słuchaczy dr hab. Wacław Cabaj, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Podwójny wernisaż

Podwójny wernisaż studentów OUTWCo sprawia, że Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszy się wśród olkuskich seniorów niesłabnącą popularnością? Najpewniejszej odpowiedzi udzieliłoby badanie socjologiczne. Bez profesjonalnych analiz zaryzykować można tezę, że jedną z przyczyn jest oferta uczelni. Oprócz interesujących wykładów znanych naukowców, UTW proponuje m. in. różnorodne fakultatywne zajęcia. Wśród nich są warsztaty malarskie i fotograficzne. Powstałe podczas nich prace można oglądać w salach wystawienniczych Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam właśnie, w ubiegły czwartek 27 listopada, odbył się wernisaż wystawy obrazów i zdjęć studentów UTW.

wykłady - porady

Wykłady – porady
w ramach Projektu „Olkuski Uniwersytet Trzeciego  Wieku”  na potrzeby zadania publicznego współfinansowanego   ze środków    Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata
2014 – 2020

18 XI GODZ.17.00 – MAŁGORZATA PIECZYRAK
„MODA I STYL WIEKU DOJRZAŁEGO”

26 XI GODZ.17.30 – KATARZYNA KUCAB KLICH „PROFILAKTYKA I TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU WG.KONCEPCJI BeBo”

3 XII GODZ.17.00 – MAŁGORZATA PIECZYRAK „MODELOWANIE UBRAŃ NA MANEKINIE I FIGURZE”

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu , Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku , Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” w Olkuszu

organizuje w dniu 14 grudnia 2014r.

Turniej Tańca

współfinansowany   ze środków   Ministra Pracy i Polityki Społecznej

w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020

w sali widowiskowej MOK w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29

 1. Celem konkursu jest popularyzacja tańca, rozwijanie zamiłowania do tańca
  oraz propagowanie aktywnej formy wypoczynku wśród słuchaczy UTW
 2. Konkurs przeznaczony jest dla zespołów - seniorów działających przy Uniwersytetach Trzeciego Wieku , Ośrodkach Kultury , Domach Kultury i Świetlicach
 3. Harmonogram uczestnictwa opublikowany zostanie po zebraniu wszystkich kart uczestnictwa na stronie internetowej organizatora: www.mok.olkusz.pl

Uczestnicy konkursu muszą zaprezentować jeden układ taneczny lub wiązankę tańców,występ jednak nie może przekraczać 10 minut.Turniej obejmuje:

1)TANIEC TOWARZYSKI:

Samba, Cha-cha, Rumba, R&R, Pasodoble, Jive, Walc Angielski, Walc Wiedeński, Tango, Foxtrot, Quickstep, Salsa, Bachata

2) TANIEC NOWOCZESNY:

Układy tańca dyskotekowego, inscenizacje taneczne, suity taneczne ,showdance (możliwość użycia rekwizytów)

UWAGA!!!!

Prezentacje mogą mieć formę: pokazów indywidualnych i grupowych.

Komisja konkursowa oceniać będzie według następujących kryteriów:

 • dobór repertuaru,
 • choreografia i estetyka wykonania,
 • ogólny wyraz artystyczny.
 1. Wszystkie prezentacje zostaną nagrodzone m.in. pucharami , medalami , upominkami oraz dyplomami.

Najlepszy zespół lub para otrzyma Grand Prix Turnieju.

 1. Udział w konkursie należy zgłosić na karcie uczestnictwa do dnia 28 listopada 2014r.na adres : Miejski Ośrodek Kultury 32-300 Olkusz ul. Fr. Nullo 29 , lub drogą elektroniczną przesłać na adres: orgimp @mok.olkusz.pl
 • Podkład muzyczny należy dostarczyć bezpośrednio przed występem do akustyka (podkład muzyczny jedynie na płytach CD (audio)
 • We wszystkich kategoriach obowiązuje muzyka własna
 • Organizator nie ubezpiecza zespołów biorących udział w festiwalu i nie odpowiada za rzeczy pozostawione w szatniach , do których klucze przekazuje opiekunowi
 • Zespoły przyjeżdżają na koszt własny lub na koszt Instytucji delegującej
 • Obowiązuje obuwie taneczne bez metalowych okuć lub obuwie sportowe
 • Wszelkie dodatkowe potrzeby techniczne opiekun zespołu powinien zgłosić minimum 3 dni przed Turniejem

Turniej Tańca ma charakter imprezy otwartej, warunkiem uczestnictwa w zmaganiach konkursowych jest terminowe złożenie karty uczestnictwa.. Uczestnictwo w przeglądzie jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego regulaminu,
Zapraszamy

 

KARTA ZGLOSZENIOWA DO POBRANIA

 

010203

Szczepić, czy nie?

Tomasz Iwanicki w OUTWPytanie to zadaje sobie wiele osób, szczególnie w sezonie grypowym. Niezależnie od pory roku dylemat ten trapi rodziców, na których spoczywa przecież obowiązek szczepienia swych pociech. Niepewność wywołaną przez media pogłębiają niespójne lub wręcz sprzeczne ze sobą stanowiska badaczy problemu. 6 listopada rzetelnych naukowych argumentów „za” i „przeciw” dostarczył olkuszanom Tomasz Iwanicki z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego wykład pt. ”Sczepić, czy nie?” odbył się w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uwieczniali piękno Jury

Plener fotograficzny słuchaczy UTWUbiegły wtorek, 14 października, grupa słuchaczy Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędziła na wyjazdowym plenerze. Nabyte podczas warsztatów fotograficznych umiejętności sprawdzali pośród ruin warowni w Smoleniu, na terenie kompleksu pałacowego i w klasztorze w Pilicy oraz na zamku w Ogrodzieńcu. Powstałe tego dnia prace oglądać będzie można na poplenerowej wystawie. Warsztaty i plener zorganizowane zostały dzięki współpracy Stowarzyszenia „Res Sacra Miser” i olkuskiego MOK oraz dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Po raz ósmy „Gaudeamus igitur” zabrzmiało w OUTW

Inauguracja 8 roku akademickiego OUTWOlkuscy seniorzy rozpoczęli kolejny rok akademicki. W czwartek 2 października salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury niemal do ostatniego miejsca wypełnili słuchacze Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Dzięki partnerstwu Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” i olkuskiego MOK oraz dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej blisko 300 osób będzie mogło pogłębiać swą wiedzę, rozwijać zainteresowania, a także zawierać nowe znajomości i przyjaźnie.

Plener malarski UTW w Złotym Potoku

Plener OUTW w Złotym PotokuO grupie malarskiej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pisaliśmy nie raz. Wernisaże ich prac towarzyszą kolejnym uroczystościom zakończenia roku akademickiego. Na co dzień należący do grupy malarskiej seniorzy, a dokładniej seniorki, realizują swą pasję poprzez regularne zajęcia pod kierunkiem znanych olkuskich artystów. Niedawno wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanym plenerze.

Dyżury rady studentów

3, 17 VII, godzina 17:00

7, 21 VIII godzina 17:00

4, 18 IX godzina 17:00

 


 

 

Opłata semestralna w roku akademickim 2014/15

 

 • I semestr płatna do 15 X 2014 r.za - 30 zł
 •  
 • II semestr płatna do 15 II 2015 r. - 30 zł

 

uw2

 harmonogram OUTW

regulamin outw

zajecia outw

 

galeria outw

 

ul. Fr. Nullo 29
32-300 Olkusz
woj. małopolskie, Polska

tel. 32 643 11 20
tel. 32 643 15 39
fax. 32 754 52 96

KASA BILETOWA CZYNNA:

na godzinę przed seansem

OKULARY 3D - 6 zł

ONLINE

 

 

BANER 2

MKIDNSTRONA

 

      asos logo kolor

NewsLetter