niedziela 30 Sie 2015

Opłaty za OUTW

Opłaty za zajęcia OUTW można dokonywać na konto

 

ALIOR BANK

87 2490 0005 0000 4530 8913 8218

Pierwszy wykład zagranicznego naukowca

Wykład prof. Andrzeja Syguły w OUTWW aktualnym roku akademickim, nie inaczej niż w latach poprzednich, studenci Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają okazję słuchać znanych i niezwykłych wykładowców. Jednak dopiero w tym semestrze po raz pierwszy działająca w Miejskim Ośrodku Kultury uczelnia gościła naukowca zagranicznego, aż zza oceanu. Określenie „zagraniczny” nie jest tu do końca precyzyjne, gdyż prof. Andrzej Syguła pracujący na Wydziale Chemii Uniwersytetu Missisipi pochodzi z Polski, a dokładniej z... Olkusza.

Zapraszamy na pierwszy w Olkuszu Turniej Tańca OUTW!

Bal OUTWStudenci działającej w Miejskim Ośrodku Kultury uczelni zaskakiwali już nie raz swą aktywnością i dawali dowody uzdolnień w różnych dziedzinach, czego przykładem są obecne wystawy malarstwa i fotografii w MDK. Podczas różnorodnych zajęć fakultatywnych seniorzy doskonalą także swe taneczne talenty. Okazją do ich zaprezentowania będzie Turniej Tańca Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na który zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w niedzielę 14 grudnia o godz. 15.00. Projekt Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Ziemia Święta

Wykład pt. Ziemia ŚwiętaOstatni listopadowy wykład w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przeniósł słuchaczy w miejsca, które bez wątpienia warto odwiedzić, ale też przed wyprawą należy dobrze poznać, by zwiedzanie nie było wyłącznie bezmyślnym spacerem. W wiedzę niezbędną do świadomego odkrywania Ziemi Świętej oraz praktyczne wskazówki przydatne tam turystom wyposażył słuchaczy dr hab. Wacław Cabaj, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Podwójny wernisaż

Podwójny wernisaż studentów OUTWCo sprawia, że Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszy się wśród olkuskich seniorów niesłabnącą popularnością? Najpewniejszej odpowiedzi udzieliłoby badanie socjologiczne. Bez profesjonalnych analiz zaryzykować można tezę, że jedną z przyczyn jest oferta uczelni. Oprócz interesujących wykładów znanych naukowców, UTW proponuje m. in. różnorodne fakultatywne zajęcia. Wśród nich są warsztaty malarskie i fotograficzne. Powstałe podczas nich prace można oglądać w salach wystawienniczych Miejskiego Ośrodka Kultury. Tam właśnie, w ubiegły czwartek 27 listopada, odbył się wernisaż wystawy obrazów i zdjęć studentów UTW.

wykłady - porady

Wykłady – porady
w ramach Projektu „Olkuski Uniwersytet Trzeciego  Wieku”  na potrzeby zadania publicznego współfinansowanego   ze środków    Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata
2014 – 2020

18 XI GODZ.17.00 – MAŁGORZATA PIECZYRAK
„MODA I STYL WIEKU DOJRZAŁEGO”

26 XI GODZ.17.30 – KATARZYNA KUCAB KLICH „PROFILAKTYKA I TERAPIA NIETRZYMANIA MOCZU WG.KONCEPCJI BeBo”

3 XII GODZ.17.00 – MAŁGORZATA PIECZYRAK „MODELOWANIE UBRAŃ NA MANEKINIE I FIGURZE”

Szczepić, czy nie?

Tomasz Iwanicki w OUTWPytanie to zadaje sobie wiele osób, szczególnie w sezonie grypowym. Niezależnie od pory roku dylemat ten trapi rodziców, na których spoczywa przecież obowiązek szczepienia swych pociech. Niepewność wywołaną przez media pogłębiają niespójne lub wręcz sprzeczne ze sobą stanowiska badaczy problemu. 6 listopada rzetelnych naukowych argumentów „za” i „przeciw” dostarczył olkuszanom Tomasz Iwanicki z Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego wykład pt. ”Sczepić, czy nie?” odbył się w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Uwieczniali piękno Jury

Plener fotograficzny słuchaczy UTWUbiegły wtorek, 14 października, grupa słuchaczy Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spędziła na wyjazdowym plenerze. Nabyte podczas warsztatów fotograficznych umiejętności sprawdzali pośród ruin warowni w Smoleniu, na terenie kompleksu pałacowego i w klasztorze w Pilicy oraz na zamku w Ogrodzieńcu. Powstałe tego dnia prace oglądać będzie można na poplenerowej wystawie. Warsztaty i plener zorganizowane zostały dzięki współpracy Stowarzyszenia „Res Sacra Miser” i olkuskiego MOK oraz dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Po raz ósmy „Gaudeamus igitur” zabrzmiało w OUTW

Inauguracja 8 roku akademickiego OUTWOlkuscy seniorzy rozpoczęli kolejny rok akademicki. W czwartek 2 października salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury niemal do ostatniego miejsca wypełnili słuchacze Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście. Dzięki partnerstwu Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” i olkuskiego MOK oraz dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej blisko 300 osób będzie mogło pogłębiać swą wiedzę, rozwijać zainteresowania, a także zawierać nowe znajomości i przyjaźnie.

Plener malarski UTW w Złotym Potoku

Plener OUTW w Złotym PotokuO grupie malarskiej Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pisaliśmy nie raz. Wernisaże ich prac towarzyszą kolejnym uroczystościom zakończenia roku akademickiego. Na co dzień należący do grupy malarskiej seniorzy, a dokładniej seniorki, realizują swą pasję poprzez regularne zajęcia pod kierunkiem znanych olkuskich artystów. Niedawno wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanym plenerze.

Dyżury rady studentów

3, 17 VII, godzina 17:00

7, 21 VIII godzina 17:00

4, 18 IX godzina 17:00

 


 

 

Opłata semestralna w roku akademickim 2014/15

 

  • I semestr płatna do 15 X 2014 r.za - 30 zł
  •  
  • II semestr płatna do 15 II 2015 r. - 30 zł

 

uw2

 harmonogram OUTW

regulamin outw

zajecia outw

 

galeria outw

 

ul. Fr. Nullo 29
32-300 Olkusz
woj. małopolskie, Polska

tel. 32 643 11 20
tel. 32 643 15 39
fax. 32 754 52 96

KASA BILETOWA CZYNNA:

na godzinę przed seansem

OKULARY 3D - 6 zł

Ceny bitetów:

2D - od piątku do niedzieli
normalny - 18,00 zł ;
ulgowy 15.00 zł

2D - od poniedziałku do czwartku
normalny – 16.00 zł ;
ulgowy 14.00 zł

3D - od piątku do niedzieli
normalny - 20,00 zł ;
ulgowy 17.00 zł

3D - od poniedziałku do czwartku
normalny – 18.00 zł ;
ulgowy 15.00 zł

ONLINE

kinoQR

 

 rabsztynprawa

BANER 2

MKIDNSTRONA

11328955 1000786313286698 514476860 n

 

      asos logo kolor

NewsLetter