P7020049

Pierwszy lipcowy weekend zgromadził tłumy na zamku w Rabsztynie. Przez dwa dni odbywał się tam XVI Turniej Rycerski pod patronatem Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Baner Tureniej 2.0

Lipiec rozpoczynamy dwudniowymi atrakcjami z rycerzami w roli głównej. Zapraszamy na rabsztyński zamek 2 i 3 lipca. Startujemy o 12.00.

P6250065

25 czerwca w Galerii Fotografii Interferencje w Podziemnym Olkuszu odbył się wernisaż wystawy fotografii Łukasza Ćmiela „Sprzedam”.

Łukasz Ćmiel banner

Zapraszamy 25 czerwca do Galerii Fotografii Interferencje w Podziemnym Olkuszu. O 18.00 odbędzie się tam bardzo interesująca wystawa fotografii Łukasza Ćmiela „Sprzedam”.

P6230028

23 czerwca w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy Pracowni Malarskiej dla Dorosłych prowadzonej przy MOK przez Wiesława Nadymusa.

P6220130

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku w pracowniach artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

 audioguide

Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu realizuje projekt pn. „Konwersja cyfrowa MOK Olkusz” w ramach projektu systemowego ”Konwersja cyfrowa domów kultury” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 III Osi Programu – Zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z internetu, w tym z e-usług publicznych w szczególności realizuje cel stworzenie trwałych mechanizmów podnoszenia kompetencji cyfrowych na poziomie lokalnym 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

W ramach projektu zakupiono 10 urządzeń mobilnych do odsłuchiwania audiodeskrypcji. Dzięki zakupionemu sprzętowi osoby z niepełnosprawnościami wzrokowymi będą mogły przemieszczać się  oraz zwiedzać kolekcje muzealne zlokalizowane w Centrum Kultury tj. w Muzeum Afrykanistycznym, Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz Muzeum Minerałów Ziemi Olkuskiej i Skamieniałości Jury Krakowsko- Częstochowskiej.

FE POPC poziom pl 1 rgb

baner zakonczenie roku Art 2022

22 czerwca o 17.00 serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu na uroczyste zakończenie roku pracowni artystycznych. Będą niepowtarzalne wystawy i występy, czyli wszystko, co Wam się spodoba.

Podziemny Olkusz zaprasza do skorzystania z wkacyjnej promocji. W lipcowe i sierpniowe weekendy, w godzinach 12.00 oraz 15.00 podziemny Olkusz zwiedzamy z przewodnikiem. Grupy tworzymy z osób indywidualnych! Warto skorzystać. ZAPRASZAMY!

 Promocja wakacyjna w Podziemnym Olkuszu

IMGP7761

Kiedy ulicami snuje się zapach lip, czas na powitanie lata. W tym roku witaliśmy je 18 czerwca na dziedzińcu Podziemnego Olkusza.

potancowka baner

Najwyższy czas powitać lato. Kto, jeśli nie Wy? Zapraszamy na dziedziniec Podziemnego Olkusza 18 czerwca o 19.00. Ekipa DJK7SosenGroup będzie czekała.

IMGP7721

16 czerwca w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu odbył się recital organowy Macieja Semli.

IMG 20220613 144011

13 czerwca Olkuski Dom Dziecka „Dworek Marzeń” odwiedziły uczestniczki Grupy Malarskiej OUTW przy MOK w Olkuszu.