Piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła prawie stu podopiecznym placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatu olkuskiego i powiatów ościennych, którzy wzięli udział w piątkowym IV „Zlocie Turystycznym Rabsztyn 2017” zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Zamek Rabsztyn" oraz Socjalizacyjną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Olkuszu.

Zlot Rabsztyn 2017

Zlot odbył się na terenie wzgórza zamkowego w Rabsztynie. Dla uczestników został przygotowany cały szereg atrakcji. Po przyjściu do Rabsztyna wszyscy dostali znaczek rajdowy, którego projekt wykonała Patrycja Polniak, podopieczna SPO-W. Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy prowadzone przez wychowawców Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu oraz członków Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”.

Zlot Rabsztyn 2017

Był nietypowy konkurs plastyczny, którego uczestnicy mieli za zadanie wykonać abstrakcyjny obraz rzucając w arkusz kartonu wydmuszką z jajka wypełnioną farbą. Był też konkurs profilaktyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz konkurencje sportowe: przeciąganie liny i turniej siatkówki, gdzie funkcję piłki spełniał balon wypełniony ciepłą wodą. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs modelarski, którego uczestnicy mieli za zadanie precyzyjnie wylądować modelem szybowca.

Zlot Rabsztyn 2017

Jednak największą atrakcją był konkurs piosenki karaoke „O srebrny mikrofon”, który wygrała Placówka Wsparcia Dziennego z Bolesławia. Wszyscy uczestnicy zlotu dostali gorące kiełbaski, napoje, owoce oraz słodkie bułeczki ufundowane przez olkuski PSS. Dzięki uprzejmości MOK Olkusz uczestnicy zlotu mieli możliwość skorzystania z terenu przy „Chacie Kocjana” oraz mogli bezpłatnie zwiedzić zamek Rabsztyn i wspomnianą „Chatę Kocjana”. Po ruinach zamku oprowadzał Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”.

Zlot Rabsztyn 2017

Podczas finału zlotu wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy wszystkim drużynom. W zlocie wzięły udział: Socjalizacyjna Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Olkuszu, Powiatowy Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny z Chrzanowa, Świetlica Środowiskowa z Bukowna, Placówka Wsparcia Dziennego z Bolesławia, rodzina zastępcza Elizy i Roberta Bieniek z Bukowna oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Olkusza i Miechowa. Nagrody wręczali Dominika Sobera-Goc, dyrektor Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu oraz Bogusława Sypień ze Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu. Zlot został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz prywatnych sponsorów. Partnerem zlotu był Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Zlot Rabsztyn 2017

Jacek Sypień

Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu

Zlot Rabsztyn 2017

Zlot Rabsztyn 2017